Kommittéer och arbetsgrupper

Många medlemmar arbetar i klubbens kommittéer och arbetsgrupper. Det frivilliga arbete som görs är ovärderligt och ett stöd för styrelse och personal. Att arbeta ideellt är positivt - det skapar gemenskap, klubbkänsla och en bättre förståelse för klubbens verksamhet. Och dessutom är det trevligt att jobba tillsammans! Har du kanske gått och funderat på att vara med i gemenskapen i någon av dessa grupper? Välkommen att kontakta oss som redan är igång, det finns en plats även för dig.

Kommittée / Arbetsgrupp

Kontaktperson

Telefon

Mail

Banutveckling Bengt Elfving 0703-705878 elfving.ab@telia.com
Dam Carina Kronstedt  0703-399952 carina.kronstedt@telia.com
Fastighet Pelle Ewers  0704-838445 emc.center.ljungby@gmail.com
       
Handicap och Utbildning Jan-Inge Roubert 0706-982658 jajaroubert@telia.com
Idrottsverksamhet Anders Werner 0730-333058 anders.werner@ljungbykomposit.se
Junior  Anders Werner  0730-333058 anders.werner@ljungbykomposit.se
       
Kommunikation/Info Gerd Almlöf 0706-918205 gerd.almlof@electroluxprofessional.com
Marknad Thomas Wester 0709-212131  thomas.wester@lagansgk.se
Oldboys Bill Ögren 0706-276686 bill.ogren@hotmail.com
       
Pay-and-Play Bo Westlin 0705-180637 bo.westlin@telia.com
TjejRöj- damer Birgitta Hasselgren 0703-117789 hasselgren.b@telia.com
Röjargänget - herrar Bruno Edgarsson 0703-191020  bruno.edgarsson@bolmso.se
Servicekommitté Anne Ewers 0703-439266 anne.ewers52@gmail.com